Дитяче вередування: причини виникнення

Дитяче вередування завжди дратувало батьків та педагогів. Головне завдання-зрозуміти, що криється за тією чи іншою поведінкою тому, що це необхідно для повноцінного розвитку дитини. Пам’ятайте,що неприйнятна поведінка є криком душі про якісь негаразди маляти.

Основні причини дитячого вередування:

1. Вередування, як ознака нездоров’я дитини.

Часті застудні захворювання впливають на емоційний стан дитини. Існує прихований етап захворювання (за день-два до підвищення температури та появи нежитю дитина вередує без очевидних підстав). Також треба пам’ятати про реабілітацію після захворювання( побути деякий час вдома перед поверненням у загальний режим дитячого садка).

2. Вередування, як показник перевтоми дитини.

Причиною вередування часто стає перевантаження дитини «освітніми» справами. Якщо, дитина окрім дитячого садка відвідує гуртки при центрі дитячої творчості, підготовчі заняття при школі і вередує щовечора-це може говорити про фізичну та емоційну перевтому. Скорегуйте щоденний режим для кращого життєзабезпечення дитини.

3. Протестне вередування.

Протестне вередування може бути формою вияву дитиною незадоволення, неприйняття певного ставлення до неї близьких. На початку кризи «Я-сам» дитина рішуче протестує проти надмірного втручання дорослих в її життя, що обмежує її свободу дій. Інколи батькам ніколи вислухати дитину або вони не звикли виокремлювати час на цікавість її щоденними подіями в дитячому садку, причинами зміни її настрою, конфліктами чи особливостями її взаємин з однолітками. Накопичення такого досвіду призводить до вередування та проявів упертості дитини. І якщо дорослі й далі не реагують на прояви «свавілля», конфлікт поглиблюється, а форми протесту вдосконалюються. У такому разі, дитина страждає на самоті, поступово віддаляється від батьків, її образа накопичується.

4. Вередування заради вередування. Коли дитина звикає бути центром уваги в сім’ї , вона усіма способами прагне досягти свого. Коли батьки починають обмежувати її «апетити» звісно ж зустрічається істериками, агресією, хитрощами та маніпулюванням.

Поради батькам, щодо зниження вередування дитини

1.Вередування, як ознака нездоров’я дитини. Слідкуйте за фізичним розвитком дитини. Вередування може бути простим поганим самопочуттям або слабкістю після перенесеної хвороби.

2.Вередування, як показник перевтоми дитини. Цікавтесь у дитини про бажання відвідування гуртків,чи підтримує вона такий режим поєднання навантаження з основним часом у дитячому садку.

3.Протестне вередування. З розумінням і повагою ставтесь до кризи «Я-сам». Дитина опановує нові, більш дорослі форми поведінки, з турботою ставтесь до маленької людини, яка пізнає саму себе. Цікавтесь її щоденними подіями у дитячому садку .Ваша щира підтримка надасть дитині впевненість у собі і сили пережити усі особистісні негаразди. Батькам не варто ігнорувати сльози, адже в ці хвилини дитині дуже потрібна мамина чи батькова любов, тепло, близькість та інтимна розмова. Бажано надати дитині можливість виплакати душевний біль. Слід слухати й чути дитину,розуміти й приймати її позицію, настрій, щиро радіти успіхам та підтримувати при невдачах. Батьки мають пам’ятати, що хороші звички прищеплюються атмосферою в сім’ї, шляхом наслідування поведінки рідних. Тож близьким дорослим варто навчитися замислюватись над тим, кого дитина обрала за зразок поведінки або ж проти чого вона протестує, що не приймає. Батьки повинні навчитися виражати дитині свої почуття в необразливій формі. Не пригнічувати їх, а щиро, спокійно повідомляти про свої переживання: «Мені дуже соромно було це бачити»; «Мені сумно коли я бачу розкидані речі. Я втомлена, а замість приємного відпочинку будемо працювати..». Так дитина ліпше відкриє для себе поведінку дорослого, зрозуміє зміни в його ставленні. Це сприяє налагодженню довірливих взаємин у сім’ї й дає змогу наслідувати поведінку дорослого, довіряючи йому.

4.Вередування заради вередування. Батькам варто вибудувати своєрідні «щити» від такого вередування дитини:а)ігнорування. Якщо ви не реагуєте на «концерт одного актора», то й вередувати немає причин -«Хочеш покричати-будь ласка. Ми поки що приготуємо чай»;б) гумор-не та реакція, на яку очікує дитина під час вередування. «Ти так смішно катаєшся по підлозі», «Ой, як ти цікаво це робиш, може тобі скласти компанію?»в)заохочення улюбленою діяльністю – «А я хотів погратися з тобою в ляльки..А ти хочеш повередувати. Добре..»У таких ситуаціях треба набратися терпіння та бути готовими працювати над собою, змінюючи формат взаємин у сім’ї задля радісного та повноцінного розвитку дітей!!

Кiлькiсть переглядiв: 281